Ana Sayfa Haberler Diğer Haberler Eleştirmen Toplulukları: Critics’ Choice

Eleştirmen Toplulukları: Critics’ Choice

Eleştirmen Toplulukları: Critics’ Choice
0

Ödül sezonunun önemli virajlarından biri olan Critics’ Choice Ödülleri’nin adayları açıklandı. David Fincher’ın Mank filmi 12 dalda adaylık alarak aday listesine damga vurdu. Mank’i 10 dalda aday olan Minari takip etti.

En İyi Film

“Da 5 Bloods” (Netflix)
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
“Mank” (Netflix)
“Minari” (A24)
“News of the World” (Universal Pictures)
“Nomadland” (Searchlight Pictures)
“One Night in Miami” (Amazon Studios)
“Promising Young Woman” (Focus Features)
“Sound of Metal” (Amazon Studios)
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

En İyi Yönetmen
Lee Isaac Chung, “Minari” (A24)
Emerald Fennell, “Promising Young Woman” (Focus Features)
David Fincher, “Mank” (Netflix)
Spike Lee, “Da 5 Bloods” (Netflix)
Regina King, “One Night in Miami” (Amazon Studios)
Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7” (Netflix)
Chloé Zhao, “Nomadland” (Searchlight Pictures)

En İyi Erkek Oyuncu
Ben Affleck, “The Way Back” (Warner Bros)
Riz Ahmed, “Sound of Metal” (Amazon Studios)
Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
Tom Hanks, “News of the World” (Universal Pictures)
Anthony Hopkins, “The Father” (Sony Pictures Classics)
Delroy Lindo, “Da 5 Bloods” (Netflix)
Gary Oldman, “Mank” (Netflix)
Steven Yeun, “Minari” (A24)

En İyi Kadın Oyuncu
Viola Davis, “Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
Andra Day, “The United States vs. Billie Holiday” (Hulu)
Sidney Flanigan, “Never Rarely Sometimes Always” (Focus Features)
Vanessa Kirby, “Pieces of a Woman” (Netflix)
Frances McDormand, “Nomadland” (Searchlight Pictures)
Carey Mulligan, “Promising Young Woman” (Focus Features)
Zendaya, “Malcolm & Marie” (Netflix)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Chadwick Boseman, “Da 5 Bloods” (Netflix)
Sacha Baron Cohen, “The Trial of the Chicago 7” (Netflix)
Daniel Kaluuya, “Judas and the Black Messiah” (Warner Bros)
Bill Murray, “On the Rocks” (A24/Apple TV Plus)
Leslie Odom Jr., “One Night in Miami” (Amazon Studios)
Paul Raci, “Sound of Metal” (Amazon Studios)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios)
Ellen Burstyn, “Pieces of a Woman” (Netflix)
Glenn Close, “Hillbilly Elegy” (Netflix)
Olivia Colman, “The Father” (Sony Pictures Classics)
Amanda Seyfried, “Mank” (Netflix)
Yuh-Jung Youn, “Minari” (A24)

Umut Veren Genç Oyuncu
Ryder Allen, “Palmer” (Apple TV Plus)
Ibrahima Gueye, “The Life Ahead” (Netflix)
Alan Kim, “Minari” (A24)
Talia Ryder, “Never Rarely Sometimes Always” (Focus Features)
Caoilinn Springall, “The Midnight Sky” (Netflix)
Helena Zengel, “News of the World” (Universal Pictures)

Toplu Performans
“Da 5 Bloods” (Netflix)
“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros)
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
“Minari” (A24)
“One Night in Miami” (Amazon Studios)
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

Özgün Senaryo
“Mank” (Netflix) – Jack Fincher
“Minari” (A24) – Lee Isaac Chung
“Never Rarely Sometimes Always” (Focus Features) – Eliza Hittman
“Promising Young Woman” (Focus Features) – Emerald Fennell
“Sound of Metal” (Amazon Studios) – Darius Marder, Abraham Marder
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix) – Aaron Sorkin

Uyarlama Senaryo
“The Father” (Sony Pictures Classics) – Christopher Hampton, Florian Zeller
“First Cow” (A24) – Jonathan Raymond, Kelly Reichardt
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix) – Ruben Santiago-Hudson
“News of the World” (Universal Pictures) – Luke Davies, Paul Greengrass
“Nomadland” (Searchlight Pictures) – Chloé Zhao
“One Night in Miami” (Amazon Studios) – Kemp Powers

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
“Emma” (Focus Features) – Kave Quinn, Stella Fox
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix) – Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton
“Mank” (Netflix) – Donald Graham Burt, Jan Pascale
“News of the World” (Universal Pictures) – David Crank, Elizabeth Keenan
“The Personal History of David Copperfield” (Searchlight Pictures) – Cristina Casali, Charlotte Dirickx
“Tenet” (Warner Bros) – Nathan Crowley, Kathy Lucas

En İyi Görüntü Yönetimi
“Da 5 Bloods” (Netflix) – Newton Thomas Sigel
“First Cow” (A24) – Christopher Blauvelt
“Mank” (Netflix) – Erik Messerschmidt
“Minari” (A24) – Lachlan Milne
“News of the World” (Universal Pictures) – Dariusz Wolski
“Nomadland” (Searchlight Pictures) – Joshua James Richards
“Tenet” (Warner Bros) – Hoyte Van Hoytema

En İyi Kostüm Tasarımı
“Emma” (Focus Features) – Alexandra Byrne
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix) – Ann Roth
“Mank” (Netflix) – Trish Summerville
“Mulan” (Walt Disney Pictures) – Bina Daigeler
“The Personal History of David Copperfield” (Searchlight Pictures) – Suzie Harman, Robert Worley
“Promising Young Woman” (Focus Features) – Nancy Steiner

En İyi Kurgu
“The Father” (Sony Pictures Classics) – Yorgos Lamprinos
“Mank” (Netflix) – Kirk Baxter
“Nomadland” (Searchlight Pictures) – Chloé Zhao
“Sound of Metal” (Amazon Studios) – Mikkel E.G. Nielsen
“Tenet” (Warner Bros) – Jennifer Lame
“The Trial of the Chicago 7” (Netflix) – Alan Baumgarten

En İyi Saç ve Makyaj
“Emma” (Focus Features)
“Hillbilly Elegy” (Netflix)
“Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix)
“Mank” (Netflix)
“Promising Young Woman” (Focus Features)
“The United States vs. Billie Holiday” (Hulu)

En İyi Görsel Efekt
“Greyhound” (Apple TV Plus)
“The Invisible Man” (Universal Pictures)
“Mank” (Netflix)
“The Midnight Sky” (Netflix)
“Mulan” (Walt Disney Pictures)
“Tenet” (Warner Bros)

“Wonder Woman 1984” (Warner Bros)

En İyi Özgün Müzik
“The Midnight Sky” (Netflix) – Alexandre Desplat
“Mank” (Netflix) – Trent Reznor, Atticus Ross
“Minari” (A24) – Emile Mosseri
“News of the World” (Universal Pictures) – James Newton Howard
“Soul” (Pixar) – Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross
“Tenet” (Warner Bros) – Ludwig Göransson

En İyi Şarkı
“Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga” (Netflix) – “Husavik (My Home Town)”
“The Life Ahead” (Netflix) – “Io Si (Seen)”
“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros) – “Fight for You”
“One Night in Miami” (Amazon Studios) – “Speak Now”
“The Outpost” (Chicken Soup for the Soul Entertainment) – “Everybody Cries”
“The United States vs. Billie Holiday” (Hulu) – “Tigress & Tweed”

En İyi Uluslararası Film
“Another Round” (Samuel Goldwyn Films)
“Collective” (Magnolia Pictures)
“La Llorona” (Shudder)
“The Life Ahead” (Netflix)
“Minari” (A24)
“Two Of Us” (Magnolia Pictures)

En İyi Komedi Filmi
“Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios)
“The Forty-Year-Old Version” (Netflix)
“The King of Staten Island” (Universal Pictures)
“On the Rocks” (A24/Apple TV+)
“Palm Springs” (Hulu/NEON)
“The Prom” (Netflix)

Mert Kokılıg 1995 yılında Adana’da doğdu. Yeşilçam filmleriyle başlayan sinema sevgisi ilk günkü tazeliğiyle devam ediyor. Dünya sinemasını, film festivallerini ve anaakım sinemayı yakından takip ediyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir